Prosinec 2015

Vídeňská paráda

19. prosince 2015 v 10:42 | Ňů |  Myšlenka dne
Letos jsem se rozhodla navštívit Vídeň na advent jako změna. Odbočit se od téhle klasické prostředí a vytvořit nové čerstvé vzpomínky. Rozhodli jsme se cestovat veřejnou dopravou, klasickým žlutým busem. Bus však nepřistál přímo v centru, ale v okraji města. V naší mysli bylo zaplavené zmatení. Nakonec jsem se rozhodla využít svůj německý rozený skill a zeptat se tak nejbližší rakouské osoby - květinářky. Nasměřovala nás k metru.
Naštěstí jsme se ocitli v centru. Hladové žaludky nás navedly k restauraci, aby se uspokojily schnitzely. Nálada byla hned nabitá. Koledovali jsme po celé Vídni. Město byla doplněná naší parádou.
Výlet byl vydařeně úspěšný. Neodnesli jsme sebou moc nákupu, nábrž dobrou náladu a krásné zážitky.
Všem čtenářům přeji krásné svátky, hodně dárků. A hlavně když dostanete i sebehnusnější dárek, nezapomeňte se usmívat, poděkovat a být vděčni za to, že jste vůbec něco dostali. Co by za to dali Afrčičané!
Nashle.

Adventní pobláznění

6. prosince 2015 v 12:46 | Ňů |  Myšlenka dne
Je tu druhý adventní víkend a já se opět vracím k blogu místo svých studijních povinností. Vánoční trhy již otevřely své brány a nezbývá nám nic jinýho než okusit tenhle kousek vánoční atmosféry nejen v Brně. A rozdávat úsměvy, radosti a lásky. Já je rozdávám pravidelně, především o vánocích. To mám radostí až k přetékání. Mysl zaplavené optimismu a živosti, srdíčko otevřené a připravené k příjmání mnoho lásků.
Z celého roku jsem měla, mám a budu mít nejradějí vánoční svátky. I přes té zimy, přes těch městských ohavných sněhů na ulici, přes nemocí a různé záněty dýchacích cest, se těším vždy nejvíc na Vánoce. Protože ta atmosféra, která nás sblíží k sobě, ta vůně vánočních cukroví, vůně skořicí a mandarinek, znění vánočních koled či písniček, je prostě drahocenné.
Ale problém, kterou momentálně prožívám tak jako ostatní, jsou dárky. Bude to opět nákup na poslední chvilí. Ano.

Krásnou advetní neděli.